• singapore athletics
Home
728x90
singapore athletics
2nd All Comers 2009 Pre-Race
  • January 23rd, 2009

gombak-stad.jpg

Date : 14-15th February 2009 (Sat-Sun)

Time : 1400 hrs (First event starts)

Venue : SAA Centre of Excellence, Gombak Stadium

Registration/Schedule: 2nd All Comers 2009 Entry Form Downloaded 150 times

Official Site: singaporeathletics.org.sg

Send in your registration by Friday, 6th February 2009

Schedule, Saturday 14th Feb

2.00pm – 109A Women Shot Put 4kg (>=7.00m)
3.30pm – 109B Women Shot Put 4kg (<7.00m) 2.00pm – 110A Men Long Jump (>6.00)
3.30pm – 110B Men Long Jump (<6.00) 2.00pm – 111A Men Discus 1.75kg (> 30.00)
2.00pm – 111B Men Discus 1.75kg (<= 30.00) 3.00pm – 112A Men Discus 1.50kg (> 30.00)
3.00pm – 112B Men Discus 1.50kg (<= 30.00) 4.15pm – 113A Men Discus 1.00kg (> 30.00)
4.15pm – 113B Men Discus 1.00kg (<= 30.00) 5.15pm – 114A Men Discus 2.00kg (> 30.00)
5.15pm – 114B Men Discus 2.00kg (<= 30.00) 2.00pm – 101W Women 200m (<27.0s) 2.10pm – 101M Men 200m (<23.5s) 2.20pm – 102W Women 200m (27.0-28.0s)
2.30pm – 102M Men 200m (23.5-24.5s)
2.40pm – 103W Women 200m (28.0-29.0s)
2.50pm – 103M Men 200m (24.5-25.5s)
3.00pm – 104W Women 200m (29.0-30.0s)
3.10pm – 104M Men 200m (25.5-26.5s)
3.20pm – 105W Women 200m (30.0-31.0s)
3.30pm – 105M Men 200m (26.5-27.5s)
3.40pm – 106W Women 200m (>31.0s)
3.50pm – 106M Men 200m (>27.5s)

4.00pm – 107W Women 2,000m Walk
4.20pm – 107M Men 2,000m Walk

4.40pm – 108W Women 3,000m
5.10pm – 108M Men 3,000m

Schedule, Sunday 15th Feb

2.00pm – 209A Men High Jump (SH 1.60m)
3.30pm – 209B Men High Jump (SH 1.40m)

2.00pm – 210A Women Javelin 600g (>=22.00)
3.30pm – 210B Women Javelin 600g (<22.00) 2.00pm – 211A Women Triple Jump (>=9.50m)
3.30pm – 211B Women Triple Jump (<9.50m) 2.00pm – 201 Women 400mH (0.762m)
2.15pm – 202 Men 400mH (0.840m)
2.30pm – 203 Men 400mH (0.914m)

2.45pm – 204W Women 800m (<2:35.0s) 2.55pm – 204M Men 800m (<2:10.0s) 3.05pm – 205W Women 800m (2:35.0-2:45.0s)
3.20pm – 205M Men 800m (2:10.0-2:20.0s)
3.35pm – 206W Women 800m (2:45.0-3:00.0s)
3.50pm – 206M Men 800m (2:20.0-2:35.0s)
4.05pm – 207W Women 800m (>3:00.0s)
4.20pm – 207M Men 800m (>2:35.0s)

4.35pm – 208 Men/ Women 5,000m

Day 1 – Start List

Event 101W Women 200 Meter Run < 27.0s

Section 1 of 1 Finals
2 2163 Francisca, Melanie NUS
3 2295 Liang, Wei SSP
4 2224 Chng, Joanna RIJC
5 1975 Chong, Jiayuan HCIC
6 2465 See, Shalom Daniell Unattached

Event 101M Men 200 Meter Run < 23.5s

Section 1 of 3 Finals
1 2412 B Hanif, Izwan Firda Swift
2 2137 Abdul, Abdul Rahma NYP
3 2534 Abdul Halim, Abdul Wings
4 2479 Kang, Calvin Unattached
5 2539 Tan, Lance Wings
6 2417 Loh, Guo Pei Swift
7 2306 Anuar, Shahrir SSP

Section 2 of 3 Finals
1 2260 Cheng, Sebastian SKS
2 1683 Ng, Chin Hui Acs (I)
3 2310 Lim, Jared SSP
4 2493 Zulfadhli, Hilmi Unattached
5 1678 Lim, Patrick Acs (I)
6 2261 Foo, Aaron SKS
7 2070 Refunggi, Mohd Nasi Ite

Section 3 of 3 Finals
1 2557 Quek, Jia Bao SP
2 2508 Loo, Yi Hao VJC
3 2478 Kamarul, Raja Unattached
4 2286 Sulaiman, Yasin SIM
5 2489 Tan, Wynner Unattached
6 2205 Khor, Calvin RI
7 2537 Lee, Cheng Wei Wings

Event 102W Women 200 Meter Run 27.0-28.0

Section 1 of 2 Finals
2 1787 Tan, Yi Wen CG
3 2115 Oh, Shi Min Charma NYG
4 2297 Loo, Jin Tian, Valeri SSP
5 1779 Hong, Shilin CG
6 2189 Koh, Hui Fang, Rach RGS
7 1653 Lee, Mei Ying, Natal AMK

Section 2 of 2 Finals
2 1783 Leong, Lishan CG
3 2109 Lee, Mei En, Sarah NYG
4 1977 Lee, Jiawen HCIC
5 2121 Tan, Ching Yi NYG
6 2298 Nazirah, Fatin SSP
7 2437 Xu, Beilei Betty TKS

Event 102M Men 200 Meter Run 23.5-24.5

Section 1 of 6 Finals
1 1715 Tan, Alastair ACJC
2 2265 Yeo, Cheng Yao SKS
3 2541 Yuan, Joseph Wings
4 2231 Ong, Kieran RIJC
5 1668 Chan, Nicholas Acs (I)
6 1609 Hussin, Khalis Asyra ADSS
7 2453 Bz, Aziz TP
8 1724 -, Muhammad Hazw BV

Section 2 of 6 Finals
1 2405 -, Attiki Swift
2 2289 Lee, Boon Kiat SP
3 2485 Sapari, Md Zak Unattached
4 2230 Koh, Aaron RIJC
5 2316 Tang, Nicholas SSP
6 2141 Tan, Si Mao NYP
7 1614 Salimi, Satria ADSS

Section 3 of 6 Finals
1 2506 Lim, Arthur VJC
2 1705 Ang, Ren ACJC
3 2454 Lee, Gerald TP
4 1604 Asmoed, Fairdani ADSS
5 2262 Lim, Chit Chuan SKS
6 2480 Khalis, Md Unattached
7 2217 Tian, Fu Kai RI

Section 4 of 6 Finals
1 1711 Lim, Caleb ACJC
2 2263 Lim, Hao Jie SKS
3 1607 Haikal, Mohd Hazam ADSS
4 2431 Ong, Chin Hwee TS
5 1677 Let, Jian Jie Acs (I)
6 2208 Lam, Wang Kwan RI
7 2486 Saravanan, Simon Unattached

Section 5 of 6 Finals
2 1673 Ismail, Haikal Acs (I)
3 1733 Zulhilmi, Afiqul Adi BV
4 1712 Loh, Wei Han ACJC
5 2315 Shi, Seamus SSP
6 1950 Yeo, Seran FAC
7 2139 Mohd Yacoob, Mali NYP

Section 6 of 6 Finals
1 2452 Ahmad, Luqman TP
2 1709 Ko, Reyor ACJC
3 1693 Teh, Jing Long Acs (I)
4 2212 Lin, Jethro RI
5 1728 Lim, Chin Ken BV
6 2353 Pang, Yao Yi SJI
7 2308 Gopal, Vivekanand SSP

Event 103W Women 200 Meter Run 28.0-29.0

Section 1 of 4 Finals
1 1600 Abdul Malik, Anis Sy ADSS
2 2500 Tan, Shiying VJC
3 2276 St Clair, Tolley SAS
4 2292 Abdul Latiff, Nabila SSP
5 2099 Ang, Jia Yun NYG
6 2132 Chua, Jia Rui NYP
7 2303 Tan, Yan Ning Eugen SSP

Section 2 of 4 Finals
1 2128 Yeo, Sabrina NYG
2 1844 Lee, Ying Lin SNG
3 1885 Rengarajoo, Dhiviya HIJ
4 2296 Lim, Ying Jia SSP
5 2300 Ree Summer, Tyra SSP
6 2183 Ho, Camilla Yun Hu Plmgs
7 2082 Hassan, Atiqah MI

Section 3 of 4 Finals
1 2081 Chan, Li Wan MI
2 1883 Ng, Melissa HIJ
3 2129 Yeo, Sharmaine NYG
4 2304 Veronica Pereira, Sh SSP
5 1846 Lee, Zi Yi Amanda SNG
6 1602 Omar, Nurhidayah ADSS
7 2150 Liow, Xinru NJC

Section 4 of 4 Finals
1 1899 -, Miroshini CGS
2 2426 Lee, Xue Ngoh TS
3 2106 Ho, Yan Yoong Mag NYG
4 1601 Ariffin, Amalina ADSS
5 2294 Goh, Lynette SSP
6 2299 Nurul, Sakina SSP
7 1863 Tan, Shu En Jessica SNG

Event 103M Men 200 Meter Run 24.5-25.5

Section 1 of 7 Finals
1 2445 Tang, Jia Wei Aaron TKS
2 1617 -, Farhan AIS
3 2087 Rahim, Fadly MI
4 2017 Liam, Ting Wei HCIH
5 1636 Zahar, Muhd Haikal AJC
6 2432 Ou, Wei Cong TS
7 2050 Tay, Samuel Chin Ke HCIH
8 1611 Lim, Janson ADSS

Section 2 of 7 Finals
1 2487 Soon, Meng Choon Unattached
2 2341 Goh, Wei Yi, Francis SJI
3 2045 Tan, Jing Han HCIH
4 2219 Wee, Leal RI
5 2084 Lim, Chester MI
6 1603 Abdul K, Khairi ADSS
7 2429 Leo, Hee Kent TS
8 1767 Martin, Shane Christ CJC

Section 3 of 7 Finals
1 1681 Mo, Justin Acs (I)
2 1649 Xu, Xian Long AND
3 2430 Ngui, Jian Yang TS
4 2359 Tan, Zong Yang SJI
5 2036 Ng, Kok Siong, Jere HCIH
6 1765 Lee, Zheng Yi CJC
7 2477 Kamarudin, Md Sufi Unattached
8 1605 Hafeez, Danial B Z ADSS

Section 4 of 7 Finals
1 2428 Abdul, Matiin Bin M TS
2 1766 Lim, Ye Qin CJC
3 2063 Zhou, Shicheng HCIH
4 1931 Chan, Deon DHS
5 2328 Yeo, Shawn SAJC
6 1691 Tan, Zhi Wei Melvin Acs (I)
7 2492 Zailani, Muhd Fahmi Unattached
8 1656 Chow, Ka-Wing Mar AMK

Section 5 of 7 Finals
1 2360 Tay, Shi Wei, Edwin SJI
2 1675 Lee, Nicholas Zhao Acs (I)
3 1608 Hassim, Fareez ADSS
4 2007 Ho, Rui Lin, Brian HCIH
5 2083 Lim, Amos MI
6 2283 Shauais, Max SAS
7 2413 B Hussein, Shafie Swift
8 2218 Toh, Ezra RI

Section 6 of 7 Finals
1 1680 Lock, Darryl Acs (I)
2 1613 Ruslan, Yasir ADSS
3 2090 Wong, He Feng MI
4 2324 Song, Xiao Ping SAJC
5 2411 -, Yusuf Swift
6 2004 Cui, Naisheng HCIH
7 2459 Amri, Khairyll TMS
8 2555 Loh, Kok Keng SP

Section 7 of 7 Finals
1 1994 Chan, Zhiyuan, Don HCIH
2 2450 Seng, En Quan TJC
3 1610 Kamsir, Faiz ADSS
4 2085 Lin, Mingfa MI
5 2220 Wong, Zhiyuan RI
6 2483 Lin, Jin Xing Unattached
7 1697 Wee, Xingyu Dillon Acs (I)

Event 104W Women 200 Meter Run 29.0-30.0

Section 1 of 4 Finals
1 2425 Ho, Hui Jie TS
2 1654 Sng, Qi Huan AMK
3 1910 Monteiro, Amelia CGS
4 1626 Tan, Shi Yun AJC
5 2240 Ong, Tse Yin RVH
6 2107 Hoon, Ling Maybelle NYG
7 2259 Choo, Nelly SKS

Section 2 of 4 Finals
1 2271 Irani, Narasha SAS
2 1952 Lee, Xin Yi Rachel GYS
3 2187 Eliza, Djuhar RGS
4 1703 Kong, Kristyn ACJC
5 2119 Shanmugaratham, M NYG
6 2191 Lee, Rui Xie Danetta RGS
7 1837 Ho, Lih Mann SNG

Section 3 of 4 Finals
1 1955 Tan, Mei Xuan Chari GYS
2 1923 Ko, Sharon DHS
3 1829 Cheng, Min Ming Jea SNG
4 1906 Koh, Petrina CGS
5 2241 See, Jia Min Sheena RVH
6 1704 Lew, Jamie ACJC
7 2193 Lim, Jolene RGS

Section 4 of 4 Finals
1 2122 Tan, Hui Shan Rebec NYG
2 1831 Chia, Jing Xian, Joy SNG
3 1951 Chong, Janice GYS
4 1908 Lim, Michelle CGS
5 2200 Yee, Chern Hwee RGS
6 2239 Low, Yan Ting Hilda RVH
7 2455 Balakrishnan, Divya TMS

Event 104M Men 200 Meter Run 25.5-26.5

Section 1 of 10 Finals
1 1732 Wong, Fei Yew BV
2 1933 Cheang, Melvin DHS
3 2379 Joseph, Aaron Arvin SPS
4 1619 Lee, Kwan Yee AIS
5 2229 Huang, Jun Jie RIJC
6 2252 Lim, Chong Yan RVH
7 2313 Mohd, Ikhsan SSP
8 2407 -, Kihsan Swift
Section 2 of 10 Finals
1 2311 Low, Darren SSP
2 2388 Poh, Jason SPS
3 2171 Huang, Ashley NP
4 2441 Loh, Zheng Jia TKS
5 1938 Yeoh, Chester DHS
6 1963 Kyaw Kyaw, Tun GYS
7 1612 Ng, Yee Chuan ADSS
8 2334 Cheah, Jun Xian, Te SJI

Section 3 of 10 Finals
1 1615 Shaharrudin, Khairi ADSS
2 2307 B Zulkifli, Izzuddee SSP
3 1803 B Mohd Yusri, Mohd CCS
4 2258 Wong, Jun Jie Alvin RVH
5 1634 Tan, Wei Liang AJC
6 1730 Ng, Xin Chee BV
7 1935 Koh, Fang Hua DHS
8 2343 Khong, Zhi Wei SJI

Section 4 of 10 Finals
1 2404 ,, Karthiyan Swift
2 2346 Lai, Wen Jin, Justin SJI
3 2327 Tan, Derek SAJC
4 2215 Tan, Jim RI
5 1932 Chan, Jeng Hiang DHS
6 1661 Lee, Johnray AMK
7 1961 Edrick, Effendy GYS
8 2089 Tay, Jordin MI

Section 5 of 10 Finals
1 2354 Soh, Yao Hui, Anse SJI
2 1801 B Abdul Malik, Nurs CCS
3 2257 Wee, Jia Le Aaron RVH
4 2222 Zhang, Zhengyi RI
5 1727 Kamarozaman, Haika BV
6 1972 Wong, Wei Liat Ra GYS
7 2325 Su, Ying Lun SAJC
8 2371 de Souza, Daniel SPS

Section 6 of 10 Finals
1 1971 Wang, Hao Ran GYS
2 2211 Lim, Gary RI
3 2312 Md Nur, Syahirran SSP
4 2387 Pereira, Luke SPS
5 2173 Ko, Nicholas NP
6 2482 Lim, Gabriel Unattached
7 2326 Tan, Antonio SAJC
8 2474 Hakim, Nasrul Unattached

Section 7 of 10 Finals
1 2349 Lim, Boon Keat, Lui SJI
2 1960 Cheok, Choon Kiat GYS
3 2488 Tan, Axel Unattached
4 2210 Lee, Matthew RI
5 2180 Tiong, Fu Cheng NP
6 1802 B Ahmad Azali, Ahm CCS
7 2152 Heng, Te Fu NJC

Section 8 of 10 Finals
1 1632 Ng, Ka Shing AJC
2 1968 Tan, Jing Wen GYS
3 1936 Kok, Nigel DHS
4 2370 D’Cruz, Leon Abel SPS
5 1729 Lim, Chin Mian BV
6 2179 Tan, Shaun NP
7 2339 De Cotta, Ryan Gera SJI

Section 9 of 10 Finals
1 1937 Ong, Kaimin DHS
2 2351 Neo, Wen Hui, Jonat SJI
3 2161 Teng, Jin Hao, Kenn NJC
4 1965 Ng, Kah Wai GYS
5 2309 Kang, Yi Fa SSP
6 2320 Kang, Nicholas SAJC
7 2396 Thomas, Macarios D SPS

Section 10 of 10 Finals
1 2484 Ng, Justin Unattached
2 2356 Tan, Jian Ming, Nev SJI
3 2178 Tan, Ping Chie NP
4 2159 Tan, Wei Jie, Jason NJC
5 2256 Tien, Wei Jie, Darre RVH
6 2203 Hashim, Nurul Iman RI
7 2460 Muhammad, Sheikh TMS

Event 105W Women 200 Meter Run 30.0-31.0

Section 1 of 5 Finals
1 2148 Lee, Cheok Wing NJC
2 1832 Chia, Sook Han, Petr SNG
3 1637 Chen, Yan Ru AND
4 2237 Lim, Kei Ying Char RVH
5 1820 Png, Grace Fook Kw KC
6 2236 Koh, Tracy RVH
7 1925 Koh, Wen Ning DHS
8 1957 Teh, JinXuan GYS

Section 2 of 5 Finals
1 1870 Thia, Yi Yi SNG
2 1922 Kiat, Jia Yi DHS
3 2244 Tuieng, Seok Yin RVH
4 2436 Tan, Yu Ying Kristal TKS
5 2190 Koh, Yi Ting, Natali RGS
6 2451 Tan, Nicole TP
7 2247 Zheng, Xiao RVH
8 1956 Tan, Sin Yee GYS

Section 3 of 5 Finals
1 2495 Goh, Renee VJC
2 1954 Suphitcha, Wijityar GYS
3 2458 Tay, Charmaine TMS
4 1623 Ng, Yun Wen, Virni AJC
5 1921 Jiang, Joey DHS
6 1811 Fung, Yun Shan KC
7 2243 Tan, Wei RVH
8 1638 Ng, Jia Le AND

Section 4 of 5 Finals
1 1953 Lim, Jia Qi Priscilla GYS
2 1924 Koh, Kimberly DHS
3 1852 Loo, Xiao Wei, Cryst SNG
4 2497 Lee, Jolene VJC
5 2238 Loh, Yun Yi RVH
6 2144 Chong, Hui Zhi, Am NJC
7 1744 Lee, Yan Teng Cherl BTV
8 1817 Mohamad Fadzully, KC

Section 5 of 5 Finals
1 1813 Kaur, Lakhjeet KC
2 2544 Lee, Xin Yi YTS
3 1743 Chua, Ying Xuan Joc BTV
4 1795 -, Juliet Diane Jane CCS
5 1845 Lee, Ying Ting SNG
6 2242 Som, Tim Hui Averil RVH
7 1929 Wong, Melanie DHS
8 2245 Wen, Jiahui RVH

Event 105M Men 200 Meter Run 26.5-27.5

Section 1 of 7 Finals
1 1618 -, Hisham AIS
2 1629 Chung, Pin Xuan AJC
3 1740 Ong, Willie BRD
4 2023 Liu, Song Yu HCIH
5 1949 Yap, Guo Wei FMS
6 2392 Tamin, Vincent Adit SPS
7 1805 Johar, Muhd Saufi CCS
8 2156 Low, Wei Quan NJC

Section 2 of 7 Finals
1 2552 Ooi, Kai Yang YTS
2 1891 Haider, Ishraq CCK
3 2154 Jiang, Meng Hua NJC
4 1958 Andy, Sutanto GYS
5 2390 Richard, Dragon Russ SPS
6 2442 Loi, Kai Jun TKS
7 1736 -, Ye Htet Hein BRD
8 1809 Samsuri, Muhd Nur F CCS

Section 3 of 7 Finals
1 1606 Hafizuddin, Mohama ADSS
2 1628 Chua, Jun Qi, Benedi AJC
3 2151 Choo, Wen Yi NJC
4 2447 Zain, Zulkarnian TKS
5 1967 Pang, Zheng Quan GYS
6 2025 Low, Ziron HCIH
7 2463 Toh, Darryl TMS

Section 4 of 7 Finals
1 1738 Lee, Wenn Hon BRD
2 2394 Tan, Tao Guang SPS
3 1948 Lum, Caljus FMS
4 1970 Toh, Jing Shiuan Cl GYS
5 1650 Zamrot, Adam AND
6 2549 Ho, Kai Wen YTS
7 1616 Zainul, Abidin ADSS

Section 5 of 7 Finals
1 2446 Tanmiz, Badai N.P. TKS
2 2373 Hamid, Hidhir SPS
3 1635 Yam, Keng Hui, Calv AJC
4 1947 Chua, Heng Quan FMS
5 2255 Sim, Shi Long Shaw RVH
6 1959 Chan, Wei Yang Ran GYS
7 1641 Ang, Li Sheng AND

Section 6 of 7 Finals
1 1663 Lim, Kai Jie Eugene AMK
2 1645 Ong, Ching Kang AND
3 2170 Eu, Jun Jie NP
4 2382 Lyndon, Brown Keit SPS
5 1800 B Abdul Hisham, M CCS
6 2440 Liew, Kern Chuen Ar TKS
7 2005 Goh, Shi En Nathani HCIH

Section 7 of 7 Finals
1 2254 Ng, Wen Jia RVH
2 1741 Tadayoshi, Ofuji BRD
3 1627 Ang, Wesley AJC
4 1966 Ning, A-Ming GYS
5 1797 Abdul Karim, Adam CCS
6 2204 Jufrie, Aizat RI
7 2058 Yam, Lester Hoesoo HCIH

Event 106W Women 200 Meter Run > 31.0s

Section 1 of 3 Finals
1 2547 Tan, Cassandra YTS
2 1917 Tan, Rachel CGS
3 2168 Tan, Beatrice NP
4 1919 Chok, Esther DHS
5 2196 Ong, Yu Jia RGS
6 1826 Yusri, Nurul Atiqah KC
7 1734 Lee, Melissa BRD

Section 2 of 3 Finals
1 1877 Yip, Pui Bing, Winni SNG
2 1822 Tan, Hui Cheng Jilli KC
3 1900 -, Nivethitha CGS
4 2543 Khin, Zarchi Aung YTS
5 2166 Han, Evelina NP
6 1735 Raudha, Siti BRD
7 2457 Lee, Nitasha TMS

Section 3 of 3 Finals
2 2197 Tan, Yu Ann RGS
3 2318 Rosli, Rosazlin SAJC
4 1912 Phay, Jolene CGS
5 1904 Chua, Dawn CGS
6 1624 Soh, Yee Chern AJC
7 2424 Goh, J-Ing TS

Event 106M Men 200 Meter Run > 27.5s

Section 1 of 7 Finals
1 2321 Liao, Wei Liang SAJC
2 2331 Abdul Rahman, Yusu SJI
3 2253 Low, Zun Siong RVH
4 2361 Wen, Leow Yuan, Da SJI
5 2530 Chen, Chu Tong WSS
6 1651 Zhang, Ting Hao AND
7 2374 Hartanoeh, Samuel B SPS
8 1889 -, Theva CCK

Section 2 of 7 Finals
1 2248 Ang, Yi Ming RVH
2 1894 Ong, Kai Ming CCK
3 2337 Chua, Jie Sheng, Jas SJI
4 1655 Chong, Wai Kit Ken AMK
5 1739 Ng, De Huai BRD
6 1807 Lee, Daryl Shane CCS
7 2550 Ong, Jian Lin YTS
8 1647 Tan, Yong Jia AND

Section 3 of 7 Finals
1 2383 Macpherson, Jeremia SPS
2 2335 Chee, Rui Ming, Ale SJI
3 1662 Liaw, Jian Hui AMK
4 1644 Ng, Yin Shern AND
5 2249 Cheong, Jie Hui RVH
6 1717 Muncherji, Zubin ACSB
7 1893 Ng, Shi Hao CCK
8 2080 Yamamoto, Naoki JS

Section 4 of 7 Finals
1 1648 Teo, Teck Chye AND
2 2398 Tiew, Zi Hao Andre SPS
3 1665 Mohd, Firman AMK
4 2438 Ang, Peng Da TKS
5 2250 Lee, Wei Wen Bryan RVH
6 1934 Ho, Darren DHS
7 2078 Saikawa, Naoki JS
8 2363 Wong, kang Wei, Ja SJI

Section 5 of 7 Finals
1 1896 Shariff, Sulaiman CCK
2 1658 He, Xiang AMK
3 2079 Sanui, Musashi JS
4 1643 Low, Shawn AND
5 2169 Chia, Sin Hung NP
6 2330 Abd Rashid, Md Ya SJI
7 2375 Holland, Cheyenne L SPS
8 2319 Chia, Si Chuan SAJC

Section 6 of 7 Finals
1 2385 Ng, Hong Khai SPS
2 2251 Lee, Zi Siang RVH
3 1640 Almodiel, Ryan AND
4 2077 Koga, Yuta JS
5 1888 -, Nazri CCK
6 1664 Liu, Yao Xing AMK
7 2338 Chui, Shui Jun, Sean SJI

Section 7 of 7 Finals
1 2395 Tham, Timothy John SPS
2 2531 Othman, Muhd Haika WSS
3 2348 Leong, Wei Zhong, J SJI
4 2345 Koh, Wan Hong, Dal SJI
5 1806 Koh, Justin CCS
6 2075 Kashihara, Hiroki JS
7 1666 Tan, Wei Kiat Nicho AMK

Event 107W Women 1600 Meter Race Walk

Section 1 of 1 Finals
1 1834 Dayna, Tan SNG
2 2563 Saravanan, Vithyaa Swift
3 2401 Panneer Selvam, Esth Swift
4 2402 Panner Selvam, Mari Swift
5 2566 Tanaball,Keerthu Swift

Event 107M Men 1600 Meter Race Walk

Section 1 of 1 Finals
1 2559 Mks, Rajanthran Swift
2 2420 Sim, Edmund Swift
3 1683 Ng, Chin Hui Acs (I)
4 2564 R, Subramaniam Swift
5 2565 Koh, Jie Yi Swift
6 1667 Abdul Jaffar, Mohd Acs (I)
7 2561 Krishnan, Gugan Swift
8 2562 Krishnan, Arjunan Swift
9 2560 Supramanian, Karthi Swift

Event 108W Women 3000 Meter Run

Section 1 of 1 Finals
1 1854 Ng, Song Hui, Ruth SNG
2 1847 Li, Ying Si Winsy SNG
3 2403 Tan, Sok Tin, Junko Swift
4 2114 Ng, Poh Hwee, Julia NYG
5 2274 Shauer, Avery SAS
6 2542 Gill, Natassja YTS
7 2545 Leow, Wei Li YTS
8 1881 Nasiman, Hanan HIJ
9 1862 Tan, Li-Wen Elaine SNG
10 2548 Tang, Jodie YTS
11 1865 Techawatanasuk, Nic SNG
12 2267 Benjamin, Miki SAS
13 2270 Hohensee, Ruby SAS
14 2117 Ong, Yan Chun NYG
15 2266 Alarusal, Radhika SAS
16 1873 Toh, Shi Ting SNG
17 2246 Zhang, Yeyi Kelly RVH
18 1886 S, Roobini HIJ

Event 108M Men 3000 Meter Run

Section 1 of 1 Finals
1 1725 Chuah, Ryo BV
2 2055 Wong, Samuel HCIH
3 2061 Yeo, Joshua HCIH
4 2553 Tan, Dickson YTS
5 1726 Gan, Chee Hui BV
6 2011 Khoo, Chun Yuet HCIH
7 2052 Tian, Yu Zhong HCIH
8 2282 Maus, Sammy SAS
9 2044 Sung, Andrew HCIH
10 2033 Ng, Jun Da HCIH
11 2554 Toh, De Kang YTS
12 1659 Koh, Hua Jian AMK
13 2551 Ong, Wei Long YTS

Event 109A Women Shot Put 4kg >=7.00m

Flight 1 of 1 Finals
1 1701 -, Kelly ACJC
2 2113 Nai, Zexin NYG
3 2269 Graddy, Cate SAS
4 2201 Zhao, Yun Rui RGS
5 1773 Chan, Zhi Xuan CG
6 2494 Cheong, Fu Shang VJC
7 1793 Yeong, Hui Ya, Beat CG
8 2123 Tan, Sherah NYG
9 2225 Choo, Chang-E RIJC
10 1942 Tay, Joanna FMS
11 2496 Lee, Hannah VJC
12 1763 Young, Xiu Ming, El CJC
13 2112 Long, Alicia NYG
14 2192 Liang, Hui Jun, Joan RGS
15 1762 Fernandez, Nathalie CJC
16 2194 Lim, Wei Ying RGS
17 1943 Teo, Jaime FMS
18 2422 Chua, Wei Qi TS
19 2195 Ng, Ling Kar, Trisha RGS
20 1878 Fong, Crystal HIJ
21 2127 Yeo, Claire NYG

Event 109B Women Shot Put 4kg <7.00m

Flight 1 of 1 Finals
1 2182 Chua, Ethel Plmgs
2 1851 Lim, Zoey SNG
3 1842 Lee, Ern May SNG
4 2149 Lim, Shu En, Charis NJC
5 2126 Wu, Wingshan NYG
6 1788 Teo, Ruixuan, Jerve CG
7 2185 Sim, Megan Plmgs
8 1843 Lee, Shih Ann, Odeli SNG
9 1778 Heng, Lin Li, Nicole CG
10 2186 Soon, Cassandra Plmgs
11 1887 Tan, Swee Ting HIJ
12 1782 Lee, Yen Yin CG
13 2100 Ang, Stephanie NYG
14 1882 Natasha Shawna, Sha HIJ
15 1780 Hung, Jun-Yi, Chloe CG
16 2184 Ho, Kar Yun Plmgs
17 1875 Wong, Li Fen Shayn SNG
18 1872 Toh, Qing Bin, Kimb SNG
19 2546 Pan, Jia Yu YTS

Event 110A Men Long Jump > 6.00m

Flight 1 of 1 Finals
1 1670 Gan, Shawn Acs (I)
2 1700 Yin, Mingxi Acs (I)
3 1992 Ang, Jia Ming HCIH
4 2214 Poh, Syafiq RI
5 1985 Seow, Jian Wen, Joel HCIC
6 2507 Lok, Xinda VJC
7 1983 Chew, Guan Yu HCIC
8 1676 Lee, Vanzino Acs (I)
9 2509 Sng, Muhd Shawn VJC
10 2046 Tan, Kenneth HCIH
11 2527 Yang, Jieren VS
12 2505 Leong, Vincent VJC
13 2076 Kawahara, Norihiko JS
14 1689 Tan, Joshua Acs (I)
15 1722 Cheng, Calvin AUT
16 2511 Yusuf, Shamir VJC
17 2234 Tseng, Yvan RIJC
18 1723 Goh, Yu Jie Matthe AUT

Event 110B Men Long Jump < 6.00m

Flight 1 of 2 Finals
1 2368 Chang, Wei Lun Aar SPS
2 1998 Chin, Wai Kit, Danie HCIH
3 2329 -, Shashi Kumar Haz SJI
4 2512 B Khamis, Muhd Ha VS
5 1935 Koh, Fang Hua DHS
6 2221 Wu, William RI
7 2350 Mohd Haniz, Shazwa SJI
8 2160 Tay, Kai Liang, Joel NJC
9 2366 Zaharudin, Nur Zuha SJI
10 1713 Loo, James ACJC
11 2040 Ow Yeong, Yu Xian HCIH
12 2526 Tan, Wei Ren, Ignati VS
13 1754 Tan, Meng Xuan CH
14 2331 Abdul Rahman, Yusu SJI
15 1679 Lim, Tse Yang Acs (I)
16 2213 Low, Lemuel RI
17 1745 Yawata, Koji BTV
18 2397 Thong, Yu Chiang Da SPS
19 2380 Joseph, Sebastian SPS
20 2367 Chan, Daniel SPS
21 2051 Tey, Zhi Hui, Edwin HCIH
22 2314 Quah, Lin Dan SSP
23 2514 Chan, Sze Yuen VS
24 1752 Pan, Jun Qi CH
25 1769 Tan, Carl CJC
26 2381 Lo, Wai Keong Kent SPS
27 2232 Said, Mahadi RIJC

Flight 2 of 2 Finals
1 2157 Ng, Pang Shern, Jos NJC
2 1716 Wong, Sebastian ACJC
3 2338 Chui, Shui Jun, Sean SJI
4 1760 Yap, Wayne CH
5 2369 Chung, Eugene SPS
6 2153 Huang, Bo Jun, Benj NJC
7 2519 Lim, Mingliang, Rya VS
8 2340 Fadzlo, Muhd Danis SJI
9 2522 Mohanasundram, Nar VS
10 1686 Rajandran, Baladash Acs (I)
11 2008 Huang, Sirui HCIH
12 2516 Cheong, Wai Loon VS
13 2336 Chin, Shan We, Case SJI
14 1770 Tan, Daniel CJC
15 2228 Chua, Hayden RIJC
16 2376 I, Afzal SPS
17 2029 Mok, Jia Ji, Luther HCIH
18 2358 Tan, Quan Sheng, M SJI
19 1750 Lim, Jun Yang CH
20 1764 Chia, Ji Chuen CJC
21 2035 Ng, Kin Hou, Jonath HCIH
22 2517 Chng, Zhengjie, Zac VS
23 2206 Koh, Nicholas RI
24 2364 Wong, Xiao Li, Geor SJI
25 1685 Ng, Keith Acs (I)
26 2389 Pushpam, Ryan SPS
27 2365 Yu, Kai Yan SJI

Event 111A Men Discus Throw 1.75kg >30m

Flight 1 of 1 Finals
1 2279 Boyd, Frank SAS
2 2233 Tan, Chien Ming RIJC
3 1982 Cai, Jia Shen HCIC
4 1987 Teh, Alan HCIC
5 1988 Tong, Zi Heng HCIC
6 2502 Ang, Boon Yew VJC
7 1990 Zhang, Yumeng HCIC

Event 111B Men Discus Throw 1.75kg =<30m

Flight 1 of 1 Finals
1 2378 Irham, Noor SPS
2 2088 Ramlam, Sofyan MI
3 2086 Mathiyazakan, Vick MI
4 2155 Keng, Jin Wen, Alw NJC
5 1759 Yan, Dawei CH
6 1710 Lee, Chun Yang ACJC
7 2158 Shen, Yan Wen NJC
8 2162 Yeo, Yi Wen, Adrian NJC
9 2558 Dason, Zachary Gera SP

Event 112A Men Discus Throw 1.5kg >30m

Flight 1 of 1 Finals
1 1742 Uale, Apati Ulufale BRD
2 2520 Lim, Yi Wen, Shaun VS
3 1757 Wong, Hong Ru, Ben CH
4 2332 Aik, Xuan Xin, Ezra SJI
5 2020 Lim, Kang Le HCIH
6 2362 Wong, Jia Yang SJI
7 2521 Liu, Yifan VS
8 1690 Tan, Wei Wen Acs (I)
9 1692 Tay, Yuan Teck Acs (I)
10 1748 Lee, Jing Wei CH
11 1737 Kayangam-navy, Sir BRD
12 1997 Chin, Si Hao Bryan HCIH
13 2357 Tan, Marcus SJI
14 2001 Chu, Chong Zhi Ber HCIH
15 2342 Heng, Jia Cheng SJI
16 2059 Yeh, Kuan Chun HCIH
17 1669 Chong, David Acs (I)
18 1756 Tan, Zhi Yang, Keef CH
19 1999 Chin, Zhi Xian HCIH
20 2054 Wong, Kai Yuan HCIH
21 2523 Ng, Jun Hao VS
22 2057 Xue, Chen HCIH
23 2355 Suresh, Yuveen SJI
24 1688 Sit, Daryn Acs (I)
25 2518 Kewkacha, Duang VS
26 2022 Liu, Jun Yi HCIH
27 2016 Li, Jia Le HCIH
28 1674 Lauw, Justin Acs (I)

Event 112B Men Discus Throw 1.5kg =<30m

Flight 1 of 1 Finals
1 2434 Tan, Jin Chew TS

Event 113A Men Discus Throw 1kg >30m

Flight 1 of 1 Finals
1 2047 Tan, Li Jie Stanley HCIH
2 2524 Peh, Jin Kai VS
3 1755 Tan, Zheng Zhi, Ken CH
4 2000 Chong, James HCIH
5 2030 Nai, Ze Song HCIH
6 1746 Cheang, Caleb CH
7 2056 Xu, Rui Hua Jeff HCIH
8 2031 Ng, Chin Jie Brando HCIH

Event 113B Men Discus Throw 1kg =<30m

Flight 1 of 1 Finals
1 2333 Anshad, Mohd Aashi SJI
2 1753 See, Wei Ren, Brian CH
3 1694 Teo, Keng Yew, Sea Acs (I)
4 1751 Ong, Yan Zhi CH
5 2352 P, Vinoth SJI
6 1758 Wong, Yi Neng, Luc CH
7 2347 Lee, Min Xue, Felto SJI
8 1699 Wong, Chuen En Acs (I)

Event 114A Men Discus Throw 2kg >30m

Flight 1 of 1 Finals
1 2540 Toh, Weide Wings
2 2491 Wong, James Unattached

Event 114B Men Discus Throw 2kg =<30m

Flight 1 of 1 Finals
1 1714 Su, Landdis ACJC
2 2143 Tan, Teck Kuan NTU

Day 2 – Start List

Event 201 Women 400 Meter Hurdles 0.762m

Section 1 of 2 Finals
1 1637 Chen, Yan Ru AND
2 1838 Hofbauer, Alexandra SNG
3 2494 Cheong, Fu Shang VJC
4 2198 Teo, Yan Ling, Leia RGS
5 2273 Lydens, Ann SAS
6 2111 Lim, Jin Yi NYG
7 1840 Koh, Fang Yu Mabel SNG
8 1623 Ng, Yun Wen, Virni AJC

Section 2 of 2 Finals
1 2200 Yee, Chern Hwee RGS
2 1869 Teo, Yee Yin, Sheril SNG
3 2499 Nurhanis, Siti VJC
4 1638 Ng, Jia Le AND
5 2305 Yeong, Krista SSP
6 2101 Chong, Yvette NYG
7 1720 Prasad, Dipna Lim AUT

Event 202 Men 400 Meter Hurdles 0.840m

Section 1 of 2 Finals
2 2439 Goh, Stefan TKS
3 2202 Ang, Chen Xiang RI
4 1693 Teh, Jing Long Acs (I)
5 1747 Cheng, Kelvin CH
6 1649 Xu, Xian Long AND

Section 2 of 2 Finals
2 1749 Lee, Ser Jay CH
3 2256 Tien, Wei Jie, Darre RVH
4 2393 Tan, Gia Jin, Jonatha SPS
5 1721 Boey, Desmond AUT
6 2461 Plemping, Azhar TMS

Event 203 Men 400 Meter Hurdles 0.914m

Section 1 of 4 Finals
1 1706 Chee, Kenneth ACJC
2 2510 Tan, Timothy VJC
3 2334 Cheah, Jun Xian, Te SJI
4 2289 Lee, Boon Kiat SP
5 2281 Lauzon, Alexis SAS
6 2330 Abd Rashid, Md Ya SJI
7 2469 Ashakirin, Muamar Unattached

Section 2 of 4 Finals
1 2034 Ng, Ke Wei HCIH
2 1708 Chua, Jianxun ACJC
3 1682 Ng, Brandon Acs (I)
4 2504 Foo, Benedict VJC
5 2175 Ng, Weisheng NP
6 2360 Tay, Shi Wei, Edwin SJI
7 2026 Lu, Chang HCIH

Section 3 of 4 Finals
2 2171 Huang, Ashley NP
3 2278 Abduanoor, Connor SAS
4 1684 Ng, Darren Acs (I)
5 2017 Liam, Ting Wei HCIH
6 2503 Boey, Ryan VJC
7 2343 Khong, Zhi Wei SJI

Section 4 of 4 Finals
2 2344 Koe, Loong Shen, M SJI
3 2209 Lee, Junyang RI
4 2386 Peh, Jun Sheng, Ler SPS
5 2176 Rahman, Syafiq NP
6 1995 Chia, Jia Xuan, Joel HCIH
7 1707 Chin, Gerald ACJC

Event 204W Women 800 Meter Run <2:35.0s

Section 1 of 1 Finals
1 2400 J, Lossini Swift
2 1884 Oh, Charlene HIJ
3 2120 Tan, Chek Swee, All NYG
4 1786 Poon, Jiaxin CG
5 1774 Chen, Xue Rou CG
6 1639 Raja, Ranjitha AND
7 1781 Lau, Sing Hee CG
8 2199 Wee, Yu Shuen, Nata RGS

Event 204M Men 800 Meter Run < 2:10.0s

Section 1 of 2 Finals
1 2536 Khoo, Kenneth Wings
2 2038 Ng, Yong Hwee HCIH
3 2002 Chu, Guang Yan HCIH
4 1996 Chin, Joo Ern HCIH
5 2264 R, Avinash SKS
6 2019 Lim, Jia Le HCIH
7 2043 Sim, Zhi Jian HCIH
8 2475 Jayaraman, Darshana Unattached
9 2405 -, Attiki Swift

Section 2 of 2 Finals
1 2037 Ng, Wei Lun HCIH
2 2006 Ho, Irvin HCIH
3 2015 Lee, Zi Sen HCIH
4 2140 Peh, Jun Xiang Jero NYP
5 2486 Saravanan, Simon Unattached
6 2490 Tung, Colin Unattached
7 1687 Rashid, Farhan A Acs (I)
8 2062 Yeo, Si Heng HCIH

Event 205W Women 800 Meter Run 2:35 – 2:45

Section 1 of 1 Finals
1 1828 Chan, Ying Ying SNG
2 1927 Ng, Jayne DHS
3 1868 Teo, Sherlin SNG
4 1830 Chia, Hui Jie, Grace SNG
5 2423 Gan, Yun Ting TS
6 1879 Hwang, Dionne HIJ
7 1855 Ng, Wei Ting SNG
8 2105 Goh, Fann Lyn Debo NYG
9 1880 Liaw, Nicole HIJ
10 2131 Yip, Jin Yin NYG
11 1973 Cheng, Sheila HCIC
12 2272 Kim, Linda SAS
13 1979 Lim, Melvis HCIC
14 1850 Lim, Yan Han Janiel SNG
15 1866 Teng, Xin Yi SNG
16 1827 Ang, Hui Shan, Day SNG

Event 205M Men 800 Meter Run 2:10 – 2:20

Section 1 of 2 Finals
1 2449 Fong, Issac TJC
2 2072 Singh, Sanjeet Ite
3 2181 Kratz, Sebastian OFS
4 1801 B Abdul Malik, Nurs CCS
5 2444 Suhaimi, Khidir TKS
6 1731 Tan, Jasper BV
7 2003 Chua, Bo Yu HCIH
8 1993 Aw, Freeman HCIH
9 2433 Tan, Howe Hiang TS
10 1642 Jeevaraja, Vivekrau AND
11 1621 Tan, Nicholas AIS
12 2284 Shauer, Evan SAS
13 2476 Jayaraman, Logesh Unattached
14 2471 Chua, Christopher Unattached
15 2027 Mark, Mun Wei HCIH

Section 2 of 2 Finals
1 1698 Wen, Jiashuo Acs (I)
2 2285 Shell, Todd SAS
3 2012 Koh, Daryn HCIH
4 1633 Seak, You Liang AJC
5 2066 Chua, Derrick Ite
6 2379 Joseph, Aaron Arvin SPS
7 2538 Lun, Clarence Wings
8 1729 Lim, Chin Mian BV
9 1646 Tan, Benjamin AND
10 2473 Graeig, David Unattached
11 1728 Lim, Chin Ken BV
12 2280 Kua, Alex SAS
13 2443 Sim, Wan Leong Iva TKS
14 2170 Eu, Jun Jie NP

Event 206W Women 800 Meter Run 2:45 – 3.00

Section 1 of 2 Finals
1 1905 Chua, Hui Chee CGS
2 1824 Wong, Yin Joleen KC
3 2130 Yeo, Xin Yi NYG
4 1898 -, Magashastini CGS
5 1861 Tan, Li-Linn, Elizab SNG
6 1939 Goh, Tricia FMS
7 1622 Chan, Melissa AJC
8 1903 Andrea, Francisco CGS
9 2275 Skill, Kristen SAS
10 2103 Chua, Qi Wei, Valeri NYG
11 1913 Piragasam, Roshini CGS
12 2133 Oh, Wan Wen NYP
13 2456 Karunanithi, Darshin TMS
14 1907 Lee, Wan Tien Aman CGS
15 1859 Shih, Wei yan, Daph SNG
16 1914 Sim, Yi Shien CGS

Section 2 of 2 Finals
1 2125 Teo, Shin Yun NYG
2 2134 Phua, Hui Qin NYP
3 2167 See, Liesl Li Sze NP
4 1853 Matthews, Michaela SNG
5 1625 Tan, Li Hao AJC
6 1944 Wong, Evangeline FMS
7 2317 Koh, Monique SAJC
8 1901 -, Rubha CGS
9 2466 Tan, Jacklyn Unattached
10 2403 Tan, Sok Tin, Junko Swift
11 1652 Koh, Hui Lin AMK
12 1941 Tan, Jeanette FMS
13 1940 Koh, Shi Min FMS
14 1819 Pereira, Samantha So KC
15 2108 Koh, Qi Shan Gladys NYG

Event 206M Men 800 Meter Run 2:20 – 2:35

Section 1 of 2 Finals
1 2462 Suganda, Juliangga TMS
2 2323 Ong, Daryl Shi Wei SAJC
3 1897 Soh, Rui Yu CCK
4 1798 Amieru, Muhd Reyh CCS
5 1655 Chong, Wai Kit Ken AMK
6 2039 Ong, Wei Sheng HCIH
7 1964 Lau, Wei Kwang GYS
8 1799 Arevarlagan, Haridas CCS
9 1945 Au, Ming Keat FMS
10 2388 Poh, Jason SPS
11 1631 Lim, Wei Quan AJC
12 1810 Thayalan, Vikneswar CCS
13 2525 Tan, Wei Jie, Eugene VS
14 1991 -, Yu Chuan HCIH

Section 2 of 2 Finals
1 2032 Ng, Jo Wei, Joel HCIH
2 2322 Low, Lip Chiau SAJC
3 1892 Lim, Dylan CCK
4 1628 Chua, Jun Qi, Benedi AJC
5 1666 Tan, Wei Kiat Nicho AMK
6 1962 Jon, Shane Ling GYS
7 1895 Rahman, Rahiman CCK
8 2384 Marr, Stephen M A SPS
9 1894 Ong, Kai Ming CCK
10 1675 Lee, Nicholas Zhao Acs (I)
11 1808 Ng, Jun Hao, Nichol CCS
12 1969 Teo, Yang GYS
13 1946 Choo, Clement FMS
14 1804 Iskandar, Aliff Sufiy CCS

Event 207W Women 800 Meter Run > 3.00s

Section 1 of 1 Finals
1 1920 Hsu, Jing Yi DHS
2 1821 Sawal, Nursyafiqah KC
3 1926 Lee, Mei Lin DHS
4 1928 Tan, Kai Yi DHS
5 1915 Tan, Dawn CGS
6 1812 Goh, Shi Ying Shaun KC
7 1909 Liu, Hsu Ying CGS
8 1918 Chew, Winne DHS
9 1823 Tang, Wan Xin KC
10 1814 Koh, Bee Leng Chels KC
11 2435 Lee, Jia Ling Heathe TKS
12 1911 Ong, Janeen CGS
13 1916 Tan, Fay. Jae CGS
14 1816 Lim, Li Xian KC
15 2399 Balakrishan, Shankar Swift
16 1930 Yang, Sijie DHS
17 1902 -, Sonali CGS

Event 207M Men 800 Meter Run > 2:35.0s

Section 1 of 1 Finals
1 1890 Aguila, Reyniel CCK
2 2377 I, Myrza SPS
3 2041 Seoh, Sean HCIH
4 2021 Lim, Xian Hui, Ivan HCIH
5 2470 Beauregard, Gerald Unattached
6 2391 Tamin, Nicholas Ind SPS
7 2440 Liew, Kern Chuen Ar TKS
8 1630 Heng, Heok Hui AJC
9 2009 Huang, Zi Wei HCIH
10 1657 Goh, Shaun AMK
11 2372 Goh, Ian Gerard SPS

Event 208 Mixed 5000 Meter Run

Section 1 of 2 Finals
1 2475 Jayaraman, Darshana M Unattached
2 2096 Forgeron, Mark M MR25
3 2287 Fang, Jian Yong M SP
4 2418 Ong, Marcus M Swift
5 2093 Shepherd, Jet Jon W MR25
6 2416 Kannan, Poobalan M Swift
7 2071 Salim, Mohd Firdaus M Ite
8 2421 Wai, Chong Liong, M Swift
9 2165 Mok, Ying Ren M NUS
10 2135 Ramachandran, Phili M NYP
11 2097 Seakins, Tony M MR25
12 2095 Ang, Chee Yong M MR25
13 2419 R, Kumaravel M Swift
14 2164 Girider, Swaminatha M NUS
15 2094 Tan, Sumiko W MR25
16 2468 Tang, Vivian W Unattached
17 2098 Stauffer, Christian M MR25
18 2472 Edwards, David M Unattached
19 2410 -, Muhammad Shah F M Swift
20 2091 Porter, Sharyn W MR25

Section 2 of 2 Finals
1 2409 -, Md Fazli M Swift
2 2528 Tan, Xin Yi Belle W WWS
3 2288 Kumar, Raviin M SP
4 2136 -, Gilbert M NYP
5 2415 Kalaiselvan, Kumara M Swift
6 2069 Koh, Liang Wee M Ite
7 2068 Fayiz, Haja M Ite
8 2406 -, Joehari M Swift
9 2138 Leong, Kelvin M NYP
10 2073 Sivaganandam, Arav M Ite
11 2074 Zainal, Muhd Al-Ari M Ite
12 2290 Lee, Jansen M SP
13 2408 -, Md Eliyas M Swift
14 2142 Teo, Eugene M NYP
15 2065 Chew, Raphael M Ite
16 2414 Chua, Chin Yang M Swift
17 2067 Chua, Zai Xing M Ite
18 2092 Seaman, Natalie Mic W MR25
19 2064 Khoo, Yvonne W Ite
20 2174 Lim, Eugene Yi She M NP
21 2179 Tan, Shaun M NP

Event 209A Men High Jump SH 1.60m

Flight 1 of 1 Finals
1 2049 Tan, Wei Jie HCIH
2 2556 Yong, Jiesheng SP
3 1989 Wong, Qihan HCIC
4 1984 Koh, Aaron HCIC
5 2481 Lee, Yi Rong Daryl Unattached
6 2513 B Zulkipli, Muhd Zul VS
7 1696 Wee, Benjamin Acs (I)
8 2235 Yap, Kuan Yi, Wayn RIJC
9 2028 Mok, Jia Hui, Lester HCIH
10 1695 Wang, Brian Acs (I)
11 1986 Tan, Junyang HCIC
12 2018 Lim, Chern Miao, S HCIH
13 1768 Pang, Da Ye CJC
14 2535 Cai, Ronnie Wings
15 1672 Hu, David Acs (I)

Event 209B Men High Jump SH 1.40m

Flight 1 of 1 Finals
1 2024 Low, Jun-Lim, Steve HCIH
2 1620 Ooh, Yu Feng AIS
3 2060 Yeo, Jing Wei, Nicho HCIH
4 2172 Khan, Meng Linn NP
5 1660 Lee, Heiriq AMK
6 2340 Fadzlo, Muhd Danis SJI
7 2364 Wong, Xiao Li, Geor SJI
8 2014 Lee, Zhao Yong HCIH
9 2053 Toh, Hengyu HCIH
10 2207 Lam, Chi Tun RI
11 2177 Soh, Chong Yong NP
12 2013 Lee, Chen Yuan HCIH
13 2048 Tan, Wee Yen, Kevi HCIH
14 2515 Cheng, Weiye VS
15 2529 Chai, Dominic Arthu WSS
16 2042 Siew, Meng Ren HCIH
17 2216 Tiah, Jiaxuan RI
18 2464 Wong, Nicolas TMS
19 1671 Heah, Adil Ashraf Acs (I)
20 2010 Kho, Wee Han HCIH
21 1686 Rajandran, Baladash Acs (I)

Event 210A Women Javelin Throw 600g >=22m

Flight 1 of 1 Finals
1 1848 Lim, Gracia SNG
2 1858 See, Annabel SNG
3 2467 Tan, Xin Yin Unattached
4 2498 Lin, Wenyi VJC
5 2116 Ong, So Phia NYG
6 2532 Teo, Hui Juan Wings
7 1785 Oon, Yi Teng, Lisa CG
8 1836 Ho, Jia Ying Pamela SNG
9 2104 Er, Eunice NYG
10 1871 Thio, Jia En SNG
11 2118 Quek, Yinghui NYG
12 1789 Tho, Xin Yu, Cassan CG
13 2102 Choo, Jessica NYG
14 1857 Oon, Wanying SNG
15 1835 Goh, Wei Ling Franc SNG
16 2110 Lim, Carissa NYG
17 1761 Cheng, Jin Lin Reca CJC
18 2124 Teo, Jo Yee NYG
19 1856 Ong, Yu Sze Lucind SNG
20 1702 Foo, Fang Ying ACJC
21 1833 Chiang, Bao Xian, Cr SNG

Event 210B Women Javelin Throw 600g <22m

Flight 1 of 1 Finals
1 1841 Koh, Yee Cheng, Jan SNG
2 2188 Keerthana, Kananap RGS
3 1776 Chung, Si Min, Vane CG
4 1872 Toh, Qing Bin, Kimb SNG
5 2427 Nguyen, Hoang Hoai TS
6 1839 Ji, Rong Hui, Mary SNG
7 1701 -, Kelly ACJC
8 1864 Tay, Yi Fen, Judith SNG

Event 211A Women Triple Jump >=9.50m

Flight 1 of 1 Finals
1 1876 Yap, Zi Xuan, Vera SNG
2 2147 Hor, Kang Ling, Chri NJC
3 2533 Yeo, Jeolinita Wings
4 1849 Lim, Shuen SNG
5 1775 Chow, Yi Lin, Tiffa CG
6 2226 Lim, Wen Rui RIJC
7 1867 Teo, Carren SNG
8 2145 Goh, Sim Pei, Aman NJC
9 2223 Chia, Gail RIJC
10 2293 Chin, Maybelline SSP
11 2227 Lim, Yan Rui RIJC
12 2302 Tan, Camille SSP
13 1784 Lwee, Huiqi, Wende CG
14 2301 Sim, Joleen SSP
15 2501 Yeo, Celeste VJC
16 1860 Sim, Yong Yong, Jen SNG
17 2146 Hor, Kang Li, Jocely NJC
18 1794 Zainudin, Nur Aisya CG
19 1718 Jalalludin, Mariam S AUT
20 1719 Mohd Zaid, Nurul Ja AUT

Event 211B Women Triple Jump <9.50m

Flight 1 of 1 Finals
1 2291 -, Zulaikha SSP
2 1976 Goh, Chuiling HCIC
3 2268 Eg, Belinda SAS
4 1791 Wong, Xin Ern, Cara CG
5 1772 Chan, Kai Ning, Nic CG
6 1981 Sim, Caiping HCIC
7 1818 Mohammad Redzuan, KC
8 1790 Vithika, Nag CG
9 1874 Wong, Leng Si, Rach SNG
10 2277 Williamson, Viki SAS
11 1978 Li, Huifun HCIC
12 1777 Goh, Yi Ling CG
13 1815 Lim, Jia Min Heather KC
14 1980 Ng, Liza HCIC
15 1792 Wong, Yun Zhen, Nat CG
16 1825 Yow, Carissa Ashley KC
17 1974 Chia, Marie HCIC
18 1771 Chan, Jie Wei CG

468x15

Posted by Uncle Sha.
singapore athletics

Mailing List

  • Email:

    Name:

    Subscribe Unsubscribe
                                        

Singapore Sports

    200x90
  • About
Singapore Athletics is the oldest Singapore sports portal. We are established on 25th February 1999 and are run by volunteers. Get all your latest local sporting news, results, downloads and videos and photos at this blog ... more »

Help keep this site alive. Blog + file hosting can be expensive for me. Any amount is appreciated.
 
singapore athletics
Got an ad? Contact me for advertising rates »
singapore athletics
300x250
singapore athletics
  • Latest
 
singapore athletics

Interviews: Singapore | World »        
singapore athletics

singapore athletics
subscribe
Top of Page